Szilágyság: idén is megtartották a már hagyománnyá vált Wesselényi-gálát
Csütörtök délután nagy közönség előtt hatodik alkalommal tartották meg a zilahi Vigadó épületében a Wesselényi-gálát, melyen Wesselényi-díjjal jutalmazták a helyi magyarság megmaradásáért és fejlődéséért tevékenykedő közösségépítőket.
Seres Dénes parlamenti képviselő elmondta, 2017-ben létrehozták a Wesselényi-díjat, mintegy köszönetet, megbecsülést nyilvánítva azoknak, akik az elmúlt években, évtizedekben keményen dolgoztak a szilágysági magyarságért.
„Úgy gondoltuk, hogy minden közösség jelöljön olyan embereket, akiknek megköszönhetjük lelkes munkájukat, a sok-sok éven át végzett hatékony tevékenységüket, mert ők kivették részüket a közösségépítésben” – fogalmazott a képviselő. A díj átadásával hagyományt teremtettek, idén 27 személyt és 16 diákot jutalmaztak.
Wesselényi-díjazottak
Az eseményen Wesselényi-díjat vehetett át Bálint Anna szilágysámsoni tanítónő, aki munkája során több száz gyerekkel ismertette meg az olvasás, írás, számolás varázslatos világát. Fiatal korától mind a mai napig aktív tagja a helyi közösségnek; Balogh László-Zoltán, a sarmasági RMDSZ, valamint a Sarmasági Hírmondó alapító tagja, a sarmasági Bányavirág Nyugdíjas Klub elnöke; Bara Lajos-István, a Zilahi Wesselényi Kollégium igazgatója, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület főgondnoka; Bernáth István, Szilágybagos község polgármestere, a szilágyborzási RMDSZ elnöke; Bogdán Ferenc-István, Debren község polgármestere; Bóné Csaba, Haraklány község alpolgármestere, az RMDSZ magyargoroszlói szervezetének elnöke; a szilágyerkedi Csáki Bertalan, aki jó ötletekkel, javaslatokkal, odaadó munkával segíti a falu megmaradását, felemelkedését. Ennek egyik bizonyítéka, hogy feleségével együtt négy gyermeket nevelnek.
Kitüntetésben részesült továbbá a szilágyzoványi Csíki Elemér, a Márvirágok és a Ciberke Néptánccsoport vezetője, a szilágynagyfalui Csiki Éva iskolaigazgató, a helyi szervezet oszlopos tagja; a kárászteleki Dobai Zsigmond, az RMDSZ Kárászteleki szervezetének oszlopos tagja, aki megálmodta és 14 évig működtette a helyi kábel TV adását, a KUREC TV-t, a varsolci Dragos Melindát, az RMDSZ helyi nőszervezetének alapítóját, volt elnökét, a szilágyfőkeresztúri Dull Benjámint, az RMDSZ helyi szervezetének elnökét, helyi tanácsost, Filip Gyöngyi-Hajnalt, aki elhivatottsággal, kitartással és szeretetteljes munkával 45 éven keresztül a szilágyperecseni nevelésnek és oktatásnak szentelte életét.
További részleteket a https://maszol.ro/belfold/Szilagysag-iden-is-megtartottak-a-mar-hagyomannya-valt-Wesselenyi-galat oldalon és a Szilágyság hetilapban olvashatnak.