Szeptemberi Újvárad-lapajánló
A nagyváradi folyóirat hetedik számának címoldala Furák-Pop László kollázsát kínálja, a Galéria rovatban Részben az egész címmel a 25 éves Élesdi Művésztelep idei alkotásait elemzi Zuh Deodáth, míg a két és fél évtizedre az alapítók egyike, Balázs Imre Barna tekint vissza.
Az Irodalom rovat Láng Orsolya, Nemes Z. Márió, Nagy Hajnal Csilla és Kulcsár Edmond versei mellett Somogyi Tibor novelláját és Kelecsényi László regényrészletét kínálja. Selyem Zsuzsától esszét olvashatnak Pilinszky Jánosról. Az egóból sikeresen átléptem az ökóba címmel készített interjút Molnár Judit Orlando Balaș költővel, akinek néhány költeményét is tolmácsolja. Iskola – férfiak nélkül a témája a Tandemnek, Magyari Sára rovatgazda szerzőtársa a zilahi Covaciu Norbert. A temesvári Viorel Marineasa írását közli a Párbeszéd/Dialog rovat Óvodai segédkönyv címmel.
A Mentés másként című kolozsvári oktatási konferenciáról Hegyi Réka tudósít Mindennapi pedagógiák című anyagában. Folytatódik Biró Árpád Levente váradi múzeumi sétája, ezúttal a római katolikus püspöki palota egyházművészeti kiállítását értékeli. Góbi Rita táncművésszel Fekete Ágnes készített interjút, míg Hegyi Réka másik írása a kolozsvári nemzetközi filmfesztivál főbb mozzanatait összegzi.
Jelentkezik Kortárs klasszikusaink sorozatunk, Írni akart a saját törvényei szerint címmel Albu-Balogh Andrea júniusi, Székely János életét és művét felidéző előadásának szerkesztett változatával. Simon Judit Valami furcsa pompa címmel Ifj. Vidnyánszky Attila kolozsvári Rómeó és Júlia rendezését értékeli. Beretvás Gábor a filmes sarokban az Anyáim története című dokumentumfilmet méltatja.
Folytatódik Kőrössi P. József Előhívás sorozata, A Kortárs és a meg sem élt civilség címmel az ötven éve alapított nagyváradi színjátszó együttes kezdeteit eleveníti fel. Az Újvárad kapható a jobb erdélyi és partiumi könyvesboltokban.