Sikeres évet zárt a falugazdász-hálózat
,,2018 decemberében terjesztette ki a Magyar Agrárminisztérium a Falugazdász hálózatát Szilágy megyére is, a program több mint egy éve sikeresen működik a megyénkben. Célja, a külhoni magyar gazdák támogatása a szülőföldön való maradás és megélhetés érdekében.
A Szilágy megyei magyar lakta települések három falugazdász között vannak felosztva, mondta Sütő Attila falugazdász, az ő körzetéhez Krasznahorvát, Kraszna, Magyarkecel, Varsolc, Szilágyperecsen, Kémer, Kárásztelek, Szilágybagos és a hozzájuk tartozó falvak tartoznak.
,,Az adatbázisba több mint 2000 embert sikerült felvenni, több településen is gazdatalálkozót szerveztem, feltérképeztem a gazdaságok méretét, típusát, adatlapok segítségével próbálom rendszerezni őket. Személyesen is több gazdával találkozok, ellátogatok a gazdaságukba, a piacokon felkeresem őket, fogadóórákon fogadom őket” – nyilatkozta Sütő Attila, aki még hozzátette, hogy sokan a támogatásokról és pályázatokról érdeklődnek, azok menetrendjéről és feltételeiről. Vannak, akik értékesítési nehézségekkel küzdenek, mások megbízható munkaerőhiánnyal. Általános probléma a korszerűtlen géppark, gyenge fajták használata. …
Bákai Gabriella-Dóra, a tavaly júliusban kezdett el falugazdászként dolgozni, Haraklány, Boksa, Szilágysámson, Sarmaság, Somlyóújlak, Somlyó, Szilágynagyfalu és Ipp települések tartoznak a hatáskörébe. …
Erdei Andrea falugazdászként 2018 decemberétől tevékenykedik. 2019 júliusától Kusaly, Kövesd, Benedekfalva, Zsibó, Cigányi, Debren, Szilágyszeg, Szilágycseh és Völcsök tartozik hozzá. …
Sütő Attila falugazdász kiemelte, hogy köszönettel tartoznak az RMDSZ Szilágy megyei szervezetének, Seres Dénes képviselőnek, a polgármestereknek, akik hozzájárultak, támogatták és segítették, hogy ez a program a megyénkben is létrejöhessen, hisz ezáltal megkönnyítik a gazdák tevékenységét, információkat juttatnak el hozzájuk.
K.M.
A falugazdász-hálózatról a Szilágyság 11. számában olvashatnak.