Sun. Nov 24th, 2024

Báli ruhás díjazás, ünnepbe öltözött szilágysági fiatalok – így telt a II. Vigadó Bál

,,A levegőben már terjeng a legújabb pletyka, miszerint a Szilágy Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács és a Szilágy Megyei Magyar Diáktanács folyó év februárjának tizenhetedik napján Vigadó Bált szervez. A kihagyhatatlan parti során megkoronázásra kerülnek a szezon ékkövei is: azon ifjak, akik leghűségesebben szolgálták Szilágy Birodalom fiatalságát.” – állt a II. Vigadó Bál meghívóján.

A Szilágy Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács és a Szilágy Megyei Magyar Diáktanács idén másodjára szervezte meg a Vigadó Bált és osztotta ki az Ágoston-díjakat. A régi báli hangulatokat előidéző rendezvény az egyik legrangosabbá avanzsálta magát a szilágysági magyar fiatalok életében, ezt koronázták meg azzal, hogy a főszervezők ezúttal még egy történetet is adtak az alkalomnak: a nagysikerű Netflix- és könyvsorozat, a Bridgerton-család hangulatát és képi világát idézték elő a dekorálással, a meghívókkal, az öltözetükkel, a zenei aláfestést pedig Keresztes Balázs és Oros Attila hegedű- és zongorajátéka nyújtotta.

,,Azt mondják, az ifjúság a nagy kérdések és a nagy válaszok ideje. Ezért fontos, hogy legyen valaki, aki provokál, aki meghallgatja a kérdéseiteket, és nem könnyű, előre csomagolt válaszokat ad, hanem segít, hogy bátran vállalják az élet kalandját a nagy válaszok keresése során. Én azt gondolom, hogy a SzIT pontosan erről szól: egymást segíteni, jó tanáccsal ellátni és átkísérni különböző életszakaszokban.” – fogalmazott Katona Ibolya, a SzIT elnöke, aki a beszédében kiemelte, idén már 18 tagszervezetre bővült a csapat, ez pedig komoly munkát és felelősséget jelent.

Ezt követően Sárkány Pálma, az SzMDT elnöke ragadta magához a szót, és visszaemlékezett arra, hogy tavaly, az előző elnökséggel megálmodták a Vigadó Bált, az amerikai álomvilágot szerették volna elhozni a szilágysági fiatalok számára, hogy megtapasztalhassák, milyen egy színvonalas bálon részt venni, ahol nem a bulin van a fő hangsúly, hanem az egymás munkájának az elismerésén.

Végül Seres Dénes, az RMDSZ parlamenti képviselője köszöntötte az egybegyűlt fiatalságot, beszédében pedig kiemelte a töretlen munkájuk hasznosságát és azt, mekkora örömmel tölti el, hogy már lassan minden szilágysági magyar településen van egy ifjúsági tanács is, akik célként tűzték ki, hogy otthonukat egy élhető és eseményektől színes településsé varázsolják mindenki számára.

Mivel a Szilágy Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács tavaly év végén töltötte be a 18. évét, az elnökség úgy gondolta, az idei Vigadó Bálon díjazásra kerülnek a SzIT korábbi elnökei is, így az önkéntesek, tagszervezeti tagok megismerkedhettek Víg-Szabó Leventével, Balogh Luciannal, Máté Józseffel, Demyén Istvánnal, Papp Lajos-Leventével és Bogya Annával, akik több mandátumon át vezették a szilágysági magyar fiatalok közösségi életét.

Az Ágoston-díj tavaly fogalmazódott meg a szervező csapat fejében, Ágoston Cristan, korábbi SzIT-es tiszteletére, aki két évvel ezelőtt hunyt el és hagyott maga után űrt a szerettei és a szervezet életében egyaránt. Cristan az élet minden területén motivált volt, kiemelkedő ötletei és szervezőkészségének hála a SzIT rengeteg színes eseményt tud maga mögött. Az ő nevét viselő díj értéke úgy a díjazott tagszervezetek, mint a személyek számára is különleges, méltón képviseli mindazt, amit egy ifjúsági szervezetnek és az ifjúsági szférában tenni vágyóknak fontos.

A Szilágy Megyei Magyar Diáktanács idén Kuglis Anitát díjazta, mint legaktívabb önkéntes, hiszen munkájával, önzetlenségével rengeteg gyermek és fiatal arcára csalt mosolyt. Anita az utóbbi hónapokban szinte minden közösségi rendezvényen részt vett, élén vitte a gyereksarok, az Arcadia-sátor tevékenységét.

A II. Vigadó Bálon négy tagszervezet került díjazásra. A legfeltörekvőbb tagszervezet a Magyargoroszlói Ifjúsági Tanács, a legaktívabb tagszervezet – a címvédő – Krasznai Ifjúsági Tanács, a legtöbbeket megmozgató tagszervezet a Sarmasági Ifjúsági Tanács, a legszínesebb tagszervezet pedig a Zoványi Ifjúsági Tanács lett.

A díjazást követően Kántor Kamilla egy dalcsokorral örvendeztette meg a közönséget, később

Tarsoly Bíborka és Erdei Norbert, a Szilágycsehi Ifjúsági Tanács tagjai adtak elő egy társastánc-produkciót, végül pedig a szilágycsehi Berekenye Néptáncegyüttes palotás előadása zárta a programot.

[…] E sorok írója semmit nem kedvel jobban a boldog végkifejletnél. És ha ettől romantikus bolondnak tekintik, hát legyen. (Lady Whistledown)

Kabai Krisztina