Haraklány község – Dobrai Ferenc: Közösen kell dolgozni a kitűzött tervekért és célokért
-
Született: 1968. május 28-án Petrozsényban, a Zsil-völgyében
-
Tanulmányok: a Zilahi Református Wesselényi Kollégiumban érettségizett, majd a Vasile Goldis Egyetem jogi karán tanult, ezt követően a Kolozsvári Babes-Bolyai Egyetem mesteri képzésén szerzett mesteri diplomát.
-
2008 óta polgármester
Haraklány község polgármestere, Dobrai Ferenc, tizenkét éve jó gazdaként vezeti a községközpontot, és a hozzá tartozó öt települést. Népszerűsége töretlen mind a magyarok, mind a románok körében, mert immár harmadik mandátumát tölti, és 2014-ben Ezüstfenyő-díjjal jutalmazták kitartását, munkáját. A kezdeti évek bár nehezek voltak, a munkatársakkal közösen elérték, hogy mára Haraklány a megye egyik legfejlettebb községe lett, ahol több mint 200 cég működik.
Nehéz volt a kezdet, de a kollégák, az élet, a tapasztalatok segítségével sikerült minden nap kicsit előrébb jutni. Rengeteget kellett dolgozni, az embereken segíteni és a községet fejleszteni. Arra törekedtem, hogy mindenkit meghallgassak, a dolgaikat jó irányba tereljem, megoldjam. Miután felmértük a helyzetet és szembesültünk a problémákkal, az igényekkel, fontossági sorrend szerint elkezdtünk hatékonyan gazdálkodni, dolgozni. Nehezítette helyzetünket, hogy községünk nagy kiterjedésű, sok utunk van, – az útszakasz hossza a község egyik végétől (Kisrécsétől) a másikig (Magyarbaksáig) 30 km, – amit nehéz karbantartani.
Megvalósítások és folyamatban lévő projektek
- 2008-ban a vízhálózat bevezetése nem volt megoldva, ezért ennek kivitelezésére törekedtünk, amit sikerült megvalósítani, így község szinten mindenkinek, aki kérte, van vezetékes vize
- A községben felújítottuk a kultúrotthonokat és az iskolákat, korszerűsítettük az orvosi rendelőt
- Bővítettük a villanyhálózatot, korszerűsítettük a közvilágítást, LED-es égőkkel ellátott lámpatesteket helyeztünk el, hogy az áramellátásra fordított költségeket csökkenteni lehessen.
- Megnagyobbítottuk a belterületet 300 hektárral, hogy az emberek tudjanak építkezni,
- Minden hozzánk tartozó faluban utcákat és utakat aszfaltoztunk, összesen több mint 100 km-t, de jelenleg is folynak aszfaltozási munkálatok
- A magyar falvakban támogattuk a kápolnaépítést
- Uniós pályázatból egy többhasznú munkagépet vásároltunk
- Magyargoroszlón új óvodát építünk, a régit lebontottuk
- Ártézi kutak fúrása a községben
- Bővítjük a víz- és villanyhálózatot
Tervek a jövőre nézve
- A földgáz bevezetése
- Tovább bővíteni a víz- és villanyhálózatot
- Növelni a belterületet
- A 10-12 éve leaszfaltozott utakat, utcákat újra akarjuk aszfaltozni
- Polgármesteri hivatal építése
- Focipályák modernizálása
- Újabb befektetők a községbe való vonzása, ennek érdekébe az ingatlanadót 1,5%-ról 0,9%ra csökkentettük
,,,Jó a kapcsolatunk az egyházakkal és a román közösséggel, együtt rendezzük meg a falunapokat, és azért dolgozunk, hogy az itt élő emberek életszínvonalát folyamatosan felsőbb szintekre emeljük, megtartva a román és a magyar nemzet közötti kölcsönös segítséget és békességet. Soha nem tettem és nem is fogok tenni különbséget sem falvak sem felekezetek között, a megkezdett munkát folytatva továbbra is a községért és a helyi lakosokért fogok dolgozni.
Arra kérek mindenkit, hogy szavazataikkal támogassák az RMDSZ-t, a szervezet jelöltjeit, mert csak együtt lehet a közösségért munkálkodni, és a kitűzött terveket, célokat elérni.”
Tanácsosjelöltek listája
Dobrai Ferenc
Püsök Miklós Csaba
Szilágyi István
Bóné Csaba
Futó Ferenc-Róbert
Kozma Károly
Püsök Lajos
Kulcsár Mihály
Gál József
Nagy Artúr-Alfréd
Kovaci Károly-Dániel
Püsök Erzsébet-Mónika
Kulcsár Mózes
Püsök Béla
Kulcsár Ferenc
Püsök József
Gecse Bálint-Levente